V lednu 2023 byla ustanovena Krajská rada strany PRO Karlovarského kraje

V Karlovarském kraji byla ustanovena krajská organizace strany Právo, Respekt, Odbornost. Vše proběhlo po několika měsících, kdy přípravný výbor zformoval místní organizace v Karlových Varech, Sokolově a Chebu.

Předsedou PRO Karlovarského Kraje byl zvolen PhDr. Marcel Kučera a prvním místopředsedou PRO Karlovarského Kraje byl zvolen Mgr. Bc. Michal Riško, DiS.

„Mám za to, že náš tým bude schopný rozvíjet strukturu strany PRO, myslím si, že Mgr. Michal Riško je velkou posilou našeho týmu nejen proto, že má zkušenosti z politiky na  Karlovarsku, ale hlavně především proto, že jako bezúhonný člověk působil dlouhodobě na poli bezpečnosti, ve státní správě a samosprávě a je zkušeným manažerem, který úspěšně působil v několika obchodních společnostech, uvedl PhDr. Marcel Kučera.

„Snahou bylo vytvořit základní platformu, která bude schopna vygenerovat tým odpovídající liteře stanov strany Právo, Respekt, Odbornost, uvedl  nově zvolený místopředseda PRO Karlovarského Kraje  na ustavující schůzi Mgr. Bc. Michal Riško, DiS.“

Podle veřejně dostupných informací byl pan Riško náměstkem primátora v Karlových Varech. Co o něm můžete pane Kučero říct?

Michal je člověk, který je pracovitý a drží slovo. Nebylo jednoduché ho přesvědčit, aby se vrátil do politiky, protože jeho odchod byl okořeněn místními novináři množstvím lží a vyfabulovaných článků, které dobře posloužili k tomu, aby ho poškodili. Osobně jsem byl v minulosti svědkem sprostých mediálních útoků, o kterých jsem věděl, že nastali krátce po té, co Michal oznámil, že bude kandidovat do zastupitelstva Karlových Varů a byl úspěšný. Michal na rozdíl od mnoha místních politiků nikdy neměl opletačky s orgány činnými s trestním řízení. Je dobrý manažer a odborník na bezpečnost a krizový management. Velmi dobře se orientuje v orgánech státní správy a místní samosprávy, uvedl Kučera.

Pane Riško, můžete mám říst něco o předsedovi PRO Karlovarského kraje panu Kučerovi.

S panem Kučerou se známe už řadu let. Je vysokoškolský učitel a dlouhá léta působil v zahraničí, pracoval v Německu a Francii. V politice působil jako místostarosta v malé obci na Chebsku. Jako člověka si ho vážím pro jeho smysl pro spravedlnost a patři mezi lidi, kterým mohu důvěřovat. To se v politice moc nenosí, proto jsem jeho nabídku přijal.

Plány strany PRO jsou jednoduché.

Chceme, aby se zlepšila kvalita života lidí. Víme, že mnoho občanů už nevěří v politiky, proto bude naší snahou ukázat všem na konkrétních příkladech, jak se místo hloupého populismu dá dělat dobrá politika pro lidi. Bohužel mnoho příkladů bude ze zahraničí, kde se dají tvořit produktivní investice a veřejné služby, které jsou konkurence schopné a prospěšné pro celou společnost. Paradoxů v české politice je tolik, že ve stručnosti se dají popsat jako mravní bída, ale pro lepší přiblížení lze říct, že se budeme snažit zapojit lidi do mnoha procesů, kde budou moci více participovat na veřejném životě.

Čerpáme především z Dánska a dalších severských zemí, které jsou na prvních místech. Zde se lidi se nemusí bát o vlastní existenci a slovo demokracie nikdo dokolečka nepřipomíná jako klišé, protože mravní úroveň občanů je úplně jinde. Ale recept na úspěch není jednobarevní, potenciál Čechů stále stojí za to. Vrátíme zlaté české ručičky na přední místa.

 

 

 

 

Přejít nahoru